אודות התכנית

תכנית האמנים מבית 'יהי' מבקשת ליצור מרחב מפגש ופעולה לאמנים העוסקים ביצירתם בישראליוּת מנקודת מבט של משיכה ולא של דחייה. יצירה הנמצאת בקשר חי, מחייב (בשני המובנים) למורשתנו הישראלית, משורשיה ועד שמיה. כחלק מקהילת 'יהי' ובית אורי צבי התכנית תומכת בהתגבשות קהילה פעילה של אמנים ישראלים מובילים, לכדי אקו-סיסטם יצרני חי ופעיל של יצירה ישראלית חדשה, ברוחו והשראתו של אורי צבי, בלב ירושלים. 

לתכנית מתקבלים אמנים מובילים בתחומם שהינם בעלי פרופיל אקטיביסטי-אצג"י ואספירציות מתאימות. השדות האמנותיים בהם פועלים המשתתפים הם כלל המדיות האמנותיות: קולנוע, ספרות, שירה, ספוקן וורד, אמנות פלסטית, ציור ואנימציה ועוד. 

המשתתפים נתמכים ע"י מלגה. המועמדים מתקבלים לאחר הגשת תיק עבודות וראיון קבלה. במסגרת המסלול הדו-שנתי של התכנית המשתתפים מפתחים את עשייתם האמנותית, נפגשים עם שדות יצירה וידע ייחודיים שיתרמו ליצירתם, מתוודעים לרעיונות של פילוסופיה פוליטית, תיאולוגית ואמנותית, יוצרים יחד ולחוד ספרות ואמנות ומתגבשים לכדי קהילה חברתית, פעילה ומסייעת. 

במות הבית השונות – פסטיבל יהי, כתב העת 'יהי' על מרחביו המקוונים והמודפסים, 'גלריה גאולה': הגלריה לאמנות ישראלית ע"ש גאולה כהן, תכנית הסטודנטים לאמנות 'הכור', הוצאת הספרים של בית אורי צבי, הקהילות המגוונות הפועלות בבית – וכן שיתופי פעולה עם מגוון גופי תרבות ויצירה – מהווים כלים תומכים לאמנים בעשייתם האמנותית, בנטילת השראה, יוזמה ועשייה תרבותית.

מחזור ראשון

מחזור שני

 

 

בקרוב ההרשמה לתכנית אמני יהי

מחזור ג'

מועד אחרון להגשה יפורסם בהקדם

תשובה מובטחת לכל הפונים, מועמדים מתאימים יוזמנו לראיון

לשאלות:  yehee@uzg-jlm.org