* מועד ההגשה הוארך עד ה3.10

חממת אנימציה לתסריטאים וכותבים
בבית אורי צבי בירושלים

שלום רב!
שמחים על העניין שהבעת בחממה. לפני המעבר לטופס ההרשמה נשמח לתת פרטים נוספים על החממה לאנימציה מבית אורי צבי ובתמיכת המיזם לקולנוע ולטלוויזיה בירושלים.

אז במה מדובר?
בחודש נובמבר 2022 תיפתח בבית אורי צבי בירושלים חממה לפיתוח סרטי אנימציה קצרים עבור יוצרים ויוצרות מנוסים מתחום הכתיבה, התסריטאות, והקולנוע והמנהלים דיאלוג משמעותי ייחודי עם עולמות התוכן הישראליים. בסיום החממה הפרוייקטים שישתתפו יקבלו מענקי פיתוח לצורך עיצוב וסטוריבורד. החממה מתאימה לפיתוח סרטי דוקו- אנימציה, עלילתיים או משולבי טכניקות.

מהלך החממה
בראש ובראשונה החממה תורכב משני ימי לימוד בירושלים בבית אורי צבי שיכניסו את המשתתפים בזמן קצר לעומק עולם האנימציה. מפגשים אלו יכללו כיתות אמן פרונטליות. לאחר יומיים אלו יתקיימו 8 מפגשים מקוונים, אחת לשבוע, בהם המשתתפים יפתחו את הפרויקטים ויכתבו תסריט מלא והצהרת כוונות. בסיום החממה ייתקיים מפגש אחרון להצגת הפרויקטים בבית אורי צבי. המשתתפים אשר ימלאו את חובות הקורס (נוכחות בכל המפגשים וכתיבת תסריט והצהרת כוונות) יקבלו מענק פיתוח לסטוריבורד ועיצוב.

מה התכנים שיועברו בחממה?

במהלך הקורס יועברו תכנים המותאמים במיוחד ליוצרים שאינם אנימטורים, תוך כדי הדגמה על פרויקטים רלוונטים ומתן דגש על אופן העבודה מול אנימטורים. בנוסף לתכנים שיועברו על ידי אנשי מקצוע, החממה תהווה "מסגרת מארגנת" עם יעדים ברורים עבור כתיבת התסריט והצהרת הכוונות, כך שהחממה מתאימה מאוד גם למשתתפים אשר כבר קיבלו מענקי פיתוח עבור סרטי אנימציה קצרים מקרנות הקולנוע וזקוקים ל"מישהו לרוץ איתו" על מנת לפתח את סרטם…

במהלך החממה יתקיימו כיתות אמן ומפגשים מקוונים עם היוצרים הבאים:

  • רוני אורן, מבכירי האנימטורים בישראל ולשעבר ראש החוג לאנימציה בבצלאל.
  • גידי דר ומיכאל פאוסט, יוצרי "אגדת חורבן".
  • יוני שלמון, יוצר אנימציה ולשעבר ראש מגמת אנימציה במנשר.
  • יעל עוז סיני, יוצרת אנימציה.
  • יוחאי חדד, קולנוען ותסריטאי.

למה אנחנו מתמקדים באנימציה?
דרך העבודה על סרטי אנימציה קצרים מבוססי תסריט ודלי תקציב ניתן לחבר בין עולם התוכן לבין עולם הצורה הקולנועית באופן פשוט הפקתית באופן יחסי, ולאפשר ליוצרים ללא ניסיון באנימציה יכולת לפתח סרטי אנימציה ולממש את החזון האומנותי והיצירתי שלהם תוך התבססות על עולם התוכן והרוח הייחודי שבו הם שרויים.

מה מיוחד בחממה?
כיום יש מספר מסלולים גדול יחסית ליצירת סרטי אנימציה הנפתחים מדי שנה ותומכים בסכומים של עשרות אלפי עד מאות אלפי שקלים בכל פרוייקט שמקבל תקציב הפקה. מכיוון שעל כל "קול קורא" מתמודדים עשרות יוצרים, יש צורך בהצעות יוצאות דופן באיכותן על מנת לקבל את התמיכה. בנוסף, מכיוון שהגשות אלו דורשות סטורי בורד ועיצוב, לרוב המגישים לאותם הקולות הקוראים הם יוצרים המגיעים מתחום האנימציה ולא מתחום הסיפור. בחממה אנחנו נתמקד בשלב טרום ההגשה לקרנות ובכך נאפשר למשתתפים אפשרות ריאלית לקבל תמיכה בפרוייקטים שיגישו בהמשך לקרנות הקולנוע.

הצטרפו למפגש חשיפה
קישור הצטרפות למפגש חשיפה שייתקיים עבור המתעניינים בחממה
ביום חמישי 22.9 בשעה 900.

מהי עלות החממה?
עלות החממה היא 1500 ש"ח, בזכות תמיכת המיזם לקולנוע ולטלוויזיה בירושלים, ליוצרים ויוצרות מירושלים העלות תהיה 850 ש"ח. ליוצרים ויוצרות מהפריפריה יינתנו מלגות השתתפות באופן פרטני.

עד מתי אפשר להירשם לחממה?
ההרשמה לחממה פתוחה עד ה3.10
תשובות על קבלה לחממה יינתנו עד 9.10
היומיים הראשונים של החממה ייתקיימו ב7-8.11
לאחר מכן ייתקיימו מפגשים מקוונים אחת לשבוע בימי שני בבוקר.
מפגש סיום של החממה ייתקיים בחודש ינואר 2023 (עדיין לא נקבע מועד סופי)

מה הם תנאי הקבלה לחממה?
לא נדרש ידע או ניסיון מוקדם באנימציה. שתי אמות המידה העיקריות לקבלה לחממה הן הנסיון המקצועי של המשתתפים מעולמות התוכן שלהם (כתיבה, תסריטאות או קולנוע) והתאמת הפרוייקט לסוגת האנימציה הקצרה. אין צורך להגיש סינופסיס מפורט או תסריט אך במידה ויש כבר כזה, זה לא יזיק…

ואם כבר קיבלתי מענק פיתוח מקרן קולנוע?
החממה מתאימה מאוד גם למי שכבר קיבלו מענק פיתוח מקרן קולנוע ומבקשים מסגרת מארגנת ליצירת/עריכת התסריט.

מה הדרישות לצורך קבלת מענק פיתוח לסטורי בורד בסיום החממה?
הדרישות הן השתתפות מלאה בכל המפגשים והגשת סינופסיס תסריט והצהרת כוונות בסיום החממה.

האם מענק הפיתוח שמקבלים בסוף החממה הוא כספי?
המענק הוא לא כספי. בית אורי צבי שוכר את שירותיו של אנימטור לצורך יצירת סטורי בורד ועיצוב. מטרת המענק לאפשר לגשת לקולות הקוראים השונים של קרנות הקולנוע, מכיוון שפעמים רבות סטורי בורד ועיצוב הן דרישות חובה מצד הקרנות. בשל העובדה שאנחנו רוצים שכל המשתתפים יקבלו את המענק מספר המשמרות לכל משתתף מוגבל ולכן התוצרים של עבודת האנימטור שיינתנו למשתתפי החממה לא יהיו נתונים להחלטתו הסופית של המשתתף בחממה אלא להחלטת צוות החממה.

ואם יש לי שאלות נוספות?
אז תשאלו בטופס ההרשמה למפגש החשיפה המקוון ונשמח לענות. בשביל זה אנחנו כאן!

איך אפשר לעזור?
מה שחשוב - בית אורי צבי 🛋️

הזמנה לוואטסאפ

הצטרפו לקבוצת העדכונים​!
קבוצת וואטסאפ שנועדה לעדכונים מהמתרחש בבית אורי צבי באופן שוטף, קולות קוראים, אירועים וסדנאות. 

הצטרפו אלינו!

קול קורא לתוכנית "הכור"

'הכור' הוא מרחב חדש לצמיחה אמנותית, מעבדה לפיתוח חיבורים בין האמנות העכשווית ועולם הרוח והמסורת היהודית. בית עבור גברים ונשים, המבקשים להתמקצע ולשכלל את שפת האמנות החזותית יחד עם מתן ביטוי לעולמם הרוחני ולזהותם התרבותית. 'הכור' הוא נקודת מפגש עבור כל מי ששותף למסע הזה: סטודנטים לאמנות ואמנים פעילים, לומדי תורה ואנשי תרבות – המבקשים לשאוב השראה ולהשתתף בפיתוח השיחה אודות חיבור העכשווי אל המסורת, והאוניברסלי מנקודת המבט של המקומי.

אורות דולקים

הקראת שירה ובמה פתוחה בנושא 'צמיחה'

10.9, כ"ד אלול | 20:00

ערב של מילים ואותיות, סערה ושלווה, חיבוק והכלה. בהנחיית אילת בוטשטיין

הרשמה לליינאפ עד 1.9 למייל reinafshi@gmail.com

האירוע ישודר בשידור חי בדף הפייסבוק של בית אורי צבי וראי נפשי

האירוע בשיתוף ראי נפשי

פסטיבל קולנוע קול קורא - רצוא

מועד סגירת הגשה 20/09/2023

לפסטיבל קולנוע רצוא 2# מחפשים סרטים העוסקים בחיפוש הא-לוהי והנשגב בחיי היומיום.

הפסטיבל יערך בחודש נובמבר, בבית אורי צבי ובקמפוס הירושלמי לאומניות

התערוכה 'שברים'

חורבן. התנתקות. משפט. 
כ"ח תמוז-כ"ח אלול, 17.7-14.9

ח"י שנים ל"התנתקות" והנה במפתיע השֵד הכתום של הזיכרון שב ומזנק מן הבקבוק בימים סוערים אלה סביב השיח הציבורי על הרפורמה במערכת המשפט. התערוכה מרכזת לראשונה מבחר עבודות אמנות שנוצרו לאורך השנים וקשורות בנושא ההתנתקות, חלקן לא הוצגו מעולם, וכן יצירות מהירות של אמני התערוכה המגיבים לאירועי השעה סביב השבר הנוכחי.

העגלה שלי
העגלה ריקה

נראה שטרם בחרת מוצר.