אסתי פיטוסי-רואש. שחקנית, יזמית חברתית, מרצה במכללות, מדריכה פדגוגית, מנחת מופעים ותוכניות תאטרון נשי-חברתי – אילתורי.

על המיזם – סדרת מפגשים לנשים חילוניות, דתיות חרדיות המאפשרת מפגש עצמי מחודש דרך השונה באמצעות: לימוד ספרות חז"ל, הגות יהודית, התנסות בכלים של תאטרון פלייבק וליצנות.

פרוייקט המבקש ליצור חוויה קהילתית משותפת בין נשים יהודיות ממגזרים, עדות, תפיסות עולם ותרבות שונות דרך יצירת מפגש, שיח מפרה "על מגזרי" מכבד פתוח ומקרב. התוכנית תועבר לאורך 20 מפגשים על ידי שתי יזמיות חברתיות ומנחות תאטרון פלייבק משני צידי המפה-חילונית ודתית הפועלות בגישה מחברת, נשית-מגדרית שהיא "על מגזרית". הפרוייקט יתבסס על כלים רעיונים,מקצועיים מתוך אומנויות הבמה (תיאטרון הפלייבק) ומתוך מקורות היהדות (ספרות חז"ל, שירה והגות יהודית). הפרוייקט יוביל לשיוויון חברתי על ידי העצמת נשים מנהיגות שיהיו שגרירות ללימוד השפה המחברת לקהילתן, דרך השתלמויות מקצועיות, אירועי קהילה/בין קהילתיים פרונטליים או מקוונים בהתאמה להקלות/מגבלות הקורונה. תוצרי התוכנית יהיו מופעים לקהילה והקמת ערוץ תוכן ברשתות החברתיות מתוך תוצרי הפרוייקט שיאפשר הנגשה של השפה המחברת-מעצימה לקבוצות רבות יותר בחברה.

" הצוות היקר והמקצועי של בית אורי צבי העניקו לי בית ומקום לגיבוש היוזמה לפרטים ודקויות. קיבלתי שפע של כלים פרקטיים ותמיכה מקיפה לניסוח, תמלול הפרוייקט על כל צורותיו והפיכתו מרעיון בוסרי למציאות. כמו כן, ההזדמנות למלא את רוחי במפגשי השראה עם אומנים-יזמים חברתיים מתחומים שונים היתה משמעותית מאוד עבורי ואיפשרה לי הטענת מצברים, הגברת מוטיבציה והפריה הדדית. "