אסתי פיטוסי-רואש. שחקנית, יזמית חברתית, מרצה במכללות, מדריכה פדגוגית, מנחת מופעים ותוכניות תאטרון נשי-חברתי – אילתורי.

על המיזם – סדרת מפגשים לנשים חילוניות, דתיות חרדיות המאפשרת מפגש עצמי מחודש דרך השונה באמצעות: לימוד ספרות חז"ל, הגות יהודית, התנסות בכלים של תאטרון פלייבק וליצנות.

פרוייקט המבקש ליצור חוויה קהילתית משותפת בין נשים יהודיות ממגזרים, עדות, תפיסות עולם ותרבות שונות דרך יצירת מפגש, שיח מפרה "על מגזרי" מכבד פתוח ומקרב. התוכנית תועבר לאורך 20 מפגשים על ידי שתי יזמיות חברתיות ומנחות תאטרון פלייבק משני צידי המפה-חילונית ודתית הפועלות בגישה מחברת, נשית-מגדרית שהיא "על מגזרית". הפרוייקט יתבסס על כלים רעיונים,מקצועיים מתוך אומנויות הבמה (תיאטרון הפלייבק) ומתוך מקורות היהדות (ספרות חז"ל, שירה והגות יהודית). הפרוייקט יוביל לשיוויון חברתי על ידי העצמת נשים מנהיגות שיהיו שגרירות ללימוד השפה המחברת לקהילתן, דרך השתלמויות מקצועיות, אירועי קהילה/בין קהילתיים פרונטליים או מקוונים בהתאמה להקלות/מגבלות הקורונה. תוצרי התוכנית יהיו מופעים לקהילה והקמת ערוץ תוכן ברשתות החברתיות מתוך תוצרי הפרוייקט שיאפשר הנגשה של השפה המחברת-מעצימה לקבוצות רבות יותר בחברה.

" הצוות היקר והמקצועי של בית אורי צבי העניקו לי בית ומקום לגיבוש היוזמה לפרטים ודקויות. קיבלתי שפע של כלים פרקטיים ותמיכה מקיפה לניסוח, תמלול הפרוייקט על כל צורותיו והפיכתו מרעיון בוסרי למציאות. כמו כן, ההזדמנות למלא את רוחי במפגשי השראה עם אומנים-יזמים חברתיים מתחומים שונים היתה משמעותית מאוד עבורי ואיפשרה לי הטענת מצברים, הגברת מוטיבציה והפריה הדדית. "

להרשמה לקבוצת העדכונים השבועית (והשקטה!)

קול קורא לתוכנית "הכור"

'הכור' הוא מרחב חדש לצמיחה אמנותית, מעבדה לפיתוח חיבורים בין האמנות העכשווית ועולם הרוח והמסורת היהודית. בית עבור גברים ונשים, המבקשים להתמקצע ולשכלל את שפת האמנות החזותית יחד עם מתן ביטוי לעולמם הרוחני ולזהותם התרבותית. 'הכור' הוא נקודת מפגש עבור כל מי ששותף למסע הזה: סטודנטים לאמנות ואמנים פעילים, לומדי תורה ואנשי תרבות – המבקשים לשאוב השראה ולהשתתף בפיתוח השיחה אודות חיבור העכשווי אל המסורת, והאוניברסלי מנקודת המבט של המקומי.

אורות דולקים

הקראת שירה ובמה פתוחה בנושא 'צמיחה'

10.9, כ"ד אלול | 20:00

ערב של מילים ואותיות, סערה ושלווה, חיבוק והכלה. בהנחיית אילת בוטשטיין

הרשמה לליינאפ עד 1.9 למייל reinafshi@gmail.com

האירוע ישודר בשידור חי בדף הפייסבוק של בית אורי צבי וראי נפשי

האירוע בשיתוף ראי נפשי

פסטיבל קולנוע קול קורא - רצוא

מועד סגירת הגשה 20/09/2023

לפסטיבל קולנוע רצוא 2# מחפשים סרטים העוסקים בחיפוש הא-לוהי והנשגב בחיי היומיום.

הפסטיבל יערך בחודש נובמבר, בבית אורי צבי ובקמפוס הירושלמי לאומניות

לשם ובחזרה

קול קורא לתערוכת אמני מילואים
גלרייה גאולה מזמינה אמנים לשלוח יצירות שהתהוו בימי המלחמה במהלך שירות מילואים פעיל או בזיקה אליו.

אנא שלחו את העבודות כקובץ JPG או בקישור לתיקייה עם 2-3 שורות על עצמכם ועל העבודות. 

משלוח עבודות אל: 

geula@uzg-jlm.org

עד: כ"ז ניסן, 4.5

 
העגלה שלי
העגלה ריקה

נראה שטרם בחרת מוצר.