מרים חוה בנאי. יוצרת רב תחומית, כותבת, פוטותרפיסטית.

על המיזם – תערוכת שירה

הצגת שירה באופן ויזואלי/חזותי במרחב אורבני המשלב חלל פתוח וסגור. התערוכה תעסוק בתמה של חיפוש בית. התמה קשורה לעיר הבירה ירושלים שבה דוד המלך כתב את ספר השירה הראשון.. תהילים .. השופך את ליבו הבודד ומבקש גאולה, השירים בתערוכה נולדו/בהשראת ירושלים ודרך כאבם הפרטי אחר חיפוש בית ללב, יש חיבור לחורבנה של ירושלים בירת העולם המבקשת להבנות מחדש דרך אהבה. התערוכה תתרחש בסמטאות נחל-אות, תתחיל בבית שעומד כחורבה נטושה והיה שייך לאבותיי, סבתא רבא בכורה וסבא רבא אליהו בנאי ותסתיים בבית הנוכחי שלי כיום הנמצא מרחק הליכה משם.

" היה כיף גדול לקחת חלק עם עוד אנשי רוח ואמנים יקרים במסע שכולו השראה ורצון ליזום וליצור בעיר המדהימה הזו. אנשי המקצוע שליוו אותנו, המפגשים, משתתפי התוכנית כולם נתנו מאורם ועזרו לנפש היוצרת שלי להתרחב. "

איך אפשר לעזור?
מה שחשוב - בית אורי צבי 🛋️

הזמנה לוואטסאפ

הצטרפו לקבוצת העדכונים​!
קבוצת וואטסאפ שנועדה לעדכונים מהמתרחש בבית אורי צבי באופן שוטף, קולות קוראים, אירועים וסדנאות. 

הצטרפו אלינו!

קול קורא לתוכנית "הכור"

'הכור' הוא מרחב חדש לצמיחה אמנותית, מעבדה לפיתוח חיבורים בין האמנות העכשווית ועולם הרוח והמסורת היהודית. בית עבור גברים ונשים, המבקשים להתמקצע ולשכלל את שפת האמנות החזותית יחד עם מתן ביטוי לעולמם הרוחני ולזהותם התרבותית. 'הכור' הוא נקודת מפגש עבור כל מי ששותף למסע הזה: סטודנטים לאמנות ואמנים פעילים, לומדי תורה ואנשי תרבות – המבקשים לשאוב השראה ולהשתתף בפיתוח השיחה אודות חיבור העכשווי אל המסורת, והאוניברסלי מנקודת המבט של המקומי.

אורות דולקים

הקראת שירה ובמה פתוחה בנושא 'צמיחה'

10.9, כ"ד אלול | 20:00

ערב של מילים ואותיות, סערה ושלווה, חיבוק והכלה. בהנחיית אילת בוטשטיין

הרשמה לליינאפ עד 1.9 למייל reinafshi@gmail.com

האירוע ישודר בשידור חי בדף הפייסבוק של בית אורי צבי וראי נפשי

האירוע בשיתוף ראי נפשי

פסטיבל קולנוע קול קורא - רצוא

מועד סגירת הגשה 20/09/2023

לפסטיבל קולנוע רצוא 2# מחפשים סרטים העוסקים בחיפוש הא-לוהי והנשגב בחיי היומיום.

הפסטיבל יערך בחודש נובמבר, בבית אורי צבי ובקמפוס הירושלמי לאומניות

התערוכה 'שברים'

חורבן. התנתקות. משפט. 
כ"ח תמוז-כ"ח אלול, 17.7-14.9

ח"י שנים ל"התנתקות" והנה במפתיע השֵד הכתום של הזיכרון שב ומזנק מן הבקבוק בימים סוערים אלה סביב השיח הציבורי על הרפורמה במערכת המשפט. התערוכה מרכזת לראשונה מבחר עבודות אמנות שנוצרו לאורך השנים וקשורות בנושא ההתנתקות, חלקן לא הוצגו מעולם, וכן יצירות מהירות של אמני התערוכה המגיבים לאירועי השעה סביב השבר הנוכחי.

העגלה שלי
העגלה ריקה

נראה שטרם בחרת מוצר.