[vc_row margin_top="-20px"][vc_column][vc_single_image image="1125" img_size="medium" alignment="center"][vc_single_image image="1619" img_size="1000×900" alignment="center"][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width="1/6"][/vc_column][vc_column width="2/3"][vc_column_text]

סדנת מחזאות

מנחה: בשמת חזן

הסדנא תתקיים לאורך 12 מפגשים בימי ראשון בין 10:00-12:00 ותחל ב-7.10.

עלות: 1,530 ש"ח

סדנא לכתיבה דרמטית בה נתמקד ביסודות כתיבת המחזה לקראת כתיבת מחזה קצר או מחזה באורך מלא. הסדנא תעסוק ביסודות הדרושים לכתיבת מחזה: עלילה, מבנה דרמטי, זמן וחלל, דמויות, מתח (קונפליקט), סינופסיס, הוראות במה, פרולוג ואפילוג, ועוד.

בסדנא נלמד באופן שיטתי את המבנה הדרמתי, תוך תרגול כתיבה בשיעור ובבית.

הסדנא מיועדת לכותבים מרקעים שונים, לאנשי תיאטרון המעוניינים להיחשף לכתיבה דרמטית, ולמחזאים בתחילת דרכם המעוניינים להרחיב את ארגז הכלים שלהם בכתיבה.

 

על המנחה:

בשמת חזן היא במאית ויוצרת תיאטרון, סופרת ומנחת לימוד טקסטים יהודיים. היא למדה מחשבת ישראל ותיאטרון באוניברסיטה העברית ובבית הספר לתיאטרון חזותי. כתבה, ביימה ולימדה במסגרות שונות בניו יורק ובישראל.

תחום העיסוק המרכזי של בשמת נוגע בקו התפר שבין תיאטרון וטקסט. היא מעמידה במרכז העשייה התיאטרלית לימוד בית מדרשי משותף של צוות היוצרים שבוחן סוגיות יסוד שעולות מההצגה דרך טקסטים יהודיים, מיתולוגיים, עכשוויים ואומנותיים.

בשמת היא גם מחנכת ומורה אשר הוראת התיאטרון והוראת בתי מדרש חוקרת עם תלמידיה תבניות של מחשבה וצורה, פיתוח כלי עבודה אומנותיים וטקסטואליים ומפתחת איתם אוצר מילים ודרכי התבוננות וביקורת. בשמת יצרה הצגות רבות (כתיבה, פיתוח ובימוי) שעלו בארץ ובארצות הברית.

[/vc_column_text][vc_row_inner][vc_column_inner][vc_single_image source="external_link" alignment="center" custom_src="http://uzg-jlm.org/wp-content/uploads/2018/08/basmat.jpg"][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][vc_column width="1/6"][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_btn title="להרשמה" style="flat" shape="square" color="purple" size="lg" align="center" i_icon_fontawesome="fa fa-paper-plane-o" link="url:http%3A%2F%2Fuzg-jlm.org%2Fproduct%2F%D7%94%D7%A6%D7%98%D7%A8%D7%A4%D7%95%D7%AA-%D7%9C%D7%9E%D7%9B%D7%AA%D7%91%D7%94||" button_block="true" add_icon="true"][/vc_column][/vc_row]

איך אפשר לעזור?
מה שחשוב - בית אורי צבי 🛋️

הזמנה לוואטסאפ

הצטרפו לקבוצת העדכונים​!
קבוצת וואטסאפ שנועדה לעדכונים מהמתרחש בבית אורי צבי באופן שוטף, קולות קוראים, אירועים וסדנאות. 

הצטרפו אלינו!

קול קורא לתוכנית "הכור"

'הכור' הוא מרחב חדש לצמיחה אמנותית, מעבדה לפיתוח חיבורים בין האמנות העכשווית ועולם הרוח והמסורת היהודית. בית עבור גברים ונשים, המבקשים להתמקצע ולשכלל את שפת האמנות החזותית יחד עם מתן ביטוי לעולמם הרוחני ולזהותם התרבותית. 'הכור' הוא נקודת מפגש עבור כל מי ששותף למסע הזה: סטודנטים לאמנות ואמנים פעילים, לומדי תורה ואנשי תרבות – המבקשים לשאוב השראה ולהשתתף בפיתוח השיחה אודות חיבור העכשווי אל המסורת, והאוניברסלי מנקודת המבט של המקומי.

אורות דולקים

הקראת שירה ובמה פתוחה בנושא 'צמיחה'

10.9, כ"ד אלול | 20:00

ערב של מילים ואותיות, סערה ושלווה, חיבוק והכלה. בהנחיית אילת בוטשטיין

הרשמה לליינאפ עד 1.9 למייל reinafshi@gmail.com

האירוע ישודר בשידור חי בדף הפייסבוק של בית אורי צבי וראי נפשי

האירוע בשיתוף ראי נפשי

פסטיבל קולנוע קול קורא - רצוא

מועד סגירת הגשה 20/09/2023

לפסטיבל קולנוע רצוא 2# מחפשים סרטים העוסקים בחיפוש הא-לוהי והנשגב בחיי היומיום.

הפסטיבל יערך בחודש נובמבר, בבית אורי צבי ובקמפוס הירושלמי לאומניות

התערוכה 'שברים'

חורבן. התנתקות. משפט. 
כ"ח תמוז-כ"ח אלול, 17.7-14.9

ח"י שנים ל"התנתקות" והנה במפתיע השֵד הכתום של הזיכרון שב ומזנק מן הבקבוק בימים סוערים אלה סביב השיח הציבורי על הרפורמה במערכת המשפט. התערוכה מרכזת לראשונה מבחר עבודות אמנות שנוצרו לאורך השנים וקשורות בנושא ההתנתקות, חלקן לא הוצגו מעולם, וכן יצירות מהירות של אמני התערוכה המגיבים לאירועי השעה סביב השבר הנוכחי.

העגלה שלי
העגלה ריקה

נראה שטרם בחרת מוצר.