%d7%94%d7%9e%d7%9b%d7%aa%d7%91%d7%94-%d7%a0%d7%99%d7%95%d7%96%d7%9c%d7%98%d7%a8

סדנת מחזאות

מנחה: בשמת חזן

הסדנא תתקיים לאורך 12 מפגשים בימי ראשון בין 10:00-12:00 ותחל ב-7.10.

עלות: 1,530 ש"ח

סדנא לכתיבה דרמטית בה נתמקד ביסודות כתיבת המחזה לקראת כתיבת מחזה קצר או מחזה באורך מלא. הסדנא תעסוק ביסודות הדרושים לכתיבת מחזה: עלילה, מבנה דרמטי, זמן וחלל, דמויות, מתח (קונפליקט), סינופסיס, הוראות במה, פרולוג ואפילוג, ועוד.

בסדנא נלמד באופן שיטתי את המבנה הדרמתי, תוך תרגול כתיבה בשיעור ובבית.

הסדנא מיועדת לכותבים מרקעים שונים, לאנשי תיאטרון המעוניינים להיחשף לכתיבה דרמטית, ולמחזאים בתחילת דרכם המעוניינים להרחיב את ארגז הכלים שלהם בכתיבה.

 

על המנחה:

בשמת חזן היא במאית ויוצרת תיאטרון, סופרת ומנחת לימוד טקסטים יהודיים. היא למדה מחשבת ישראל ותיאטרון באוניברסיטה העברית ובבית הספר לתיאטרון חזותי. כתבה, ביימה ולימדה במסגרות שונות בניו יורק ובישראל.

תחום העיסוק המרכזי של בשמת נוגע בקו התפר שבין תיאטרון וטקסט. היא מעמידה במרכז העשייה התיאטרלית לימוד בית מדרשי משותף של צוות היוצרים שבוחן סוגיות יסוד שעולות מההצגה דרך טקסטים יהודיים, מיתולוגיים, עכשוויים ואומנותיים.

בשמת היא גם מחנכת ומורה אשר הוראת התיאטרון והוראת בתי מדרש חוקרת עם תלמידיה תבניות של מחשבה וצורה, פיתוח כלי עבודה אומנותיים וטקסטואליים ומפתחת איתם אוצר מילים ודרכי התבוננות וביקורת. בשמת יצרה הצגות רבות (כתיבה, פיתוח ובימוי) שעלו בארץ ובארצות הברית.