פרסומים

אינטרנט של סמינר התרגום, בניהולו של משתתף הסימר מיכאל פולסקי.

כתובת האתר: http://www.antho.net/uri-zvi-greenberg ומוצגים בו כיום מעל לשלוש מאות משיריו של אצ"ג אשר כבר תורגמו לרוסית, על ידי שלושים וחמישה מתרגמים שונים, רובם הגדול משתתפי הסמינר. מעבר להפצת יצירת אצ"ג ופעילות התרגום בסמינר, האתר מאפשר גם למתרגמים נוספים בארץ ובעולם ליטול חלק בפעילות הסמינר.

בזכות אתר האינטרנט של הסמינר, הפכה יצירתו של אצ"ג לפופולרית מאוד בקרב דוברי רוסית שבעבר רק מעטים בקרבם הכירוה. לצד תרגומי שירת אצ"ג מתפרסמים באתר גם שיריו של אצ"ג בעברית והקלטות אודיו ווידיאו של הרצאותיו של הרב זאב סולטנוביץ, העוסקות ביצירתו של גרינברג, ובהן קורא סולטנוביץ' משיריו של אצ"ג בשפה העברית, בליווי הסברים ברוסית.

במידה רבה כתוצאה מפעילות הסמינר והאתר שלו, מנועי חיפוש באינטרנט בשפה רוסית מציעים כיום מעל לחמישה עשר אלף קישורים לשאילתה "אורי צבי גרינברג." מדי חודש בחודשו, גולשי אינטרנט מכל העולם ניגשים ליותר מאלף דפים באתר הסמינר. בקרב חובבי הספרות דוברי הרוסית בישראל אתר האנטרנט של הסמינר הוא פופולארי מאד, וראיה לכך היא  שבמשך תקופה ארוכה ועד היום האתר נמצא דרך קבע בין שלושת הקישורים הפופולאריים ביותר באתרי האנטרנט של חובבי הספרות הרוסים בישראל.

הודות לפעילות של המחלקה הרוסית בבית אורי צבי, שיריו של אצ"ג מושמעים תדיר ברדיו "רקע" ובערבי ספרות בארץ ובעולם, בהם לוקחים חלק פעיל, משתתפיו הקבועים של הסמינר.

http://www.antho.net/uri-zvi-greenberg/  –  אתר האנטרנט של 'המחלקה לתרגום'

http://www.antho.net/index.html – אתר כתב העת ירושלמי בו מתפרסמים תרגומים ומאמרים של מחלקת התרגום.

 

איך אפשר לעזור?
מה שחשוב - בית אורי צבי 🛋️

הזמנה לוואטסאפ

הצטרפו לקבוצת העדכונים​!
קבוצת וואטסאפ שנועדה לעדכונים מהמתרחש בבית אורי צבי באופן שוטף, קולות קוראים, אירועים וסדנאות. 

הצטרפו אלינו!

קול קורא לתוכנית "הכור"

'הכור' הוא מרחב חדש לצמיחה אמנותית, מעבדה לפיתוח חיבורים בין האמנות העכשווית ועולם הרוח והמסורת היהודית. בית עבור גברים ונשים, המבקשים להתמקצע ולשכלל את שפת האמנות החזותית יחד עם מתן ביטוי לעולמם הרוחני ולזהותם התרבותית. 'הכור' הוא נקודת מפגש עבור כל מי ששותף למסע הזה: סטודנטים לאמנות ואמנים פעילים, לומדי תורה ואנשי תרבות – המבקשים לשאוב השראה ולהשתתף בפיתוח השיחה אודות חיבור העכשווי אל המסורת, והאוניברסלי מנקודת המבט של המקומי.

אורות דולקים

הקראת שירה ובמה פתוחה בנושא 'צמיחה'

10.9, כ"ד אלול | 20:00

ערב של מילים ואותיות, סערה ושלווה, חיבוק והכלה. בהנחיית אילת בוטשטיין

הרשמה לליינאפ עד 1.9 למייל reinafshi@gmail.com

האירוע ישודר בשידור חי בדף הפייסבוק של בית אורי צבי וראי נפשי

האירוע בשיתוף ראי נפשי

פסטיבל קולנוע קול קורא - רצוא

מועד סגירת הגשה 20/09/2023

לפסטיבל קולנוע רצוא 2# מחפשים סרטים העוסקים בחיפוש הא-לוהי והנשגב בחיי היומיום.

הפסטיבל יערך בחודש נובמבר, בבית אורי צבי ובקמפוס הירושלמי לאומניות

התערוכה 'שברים'

חורבן. התנתקות. משפט. 
כ"ח תמוז-כ"ח אלול, 17.7-14.9

ח"י שנים ל"התנתקות" והנה במפתיע השֵד הכתום של הזיכרון שב ומזנק מן הבקבוק בימים סוערים אלה סביב השיח הציבורי על הרפורמה במערכת המשפט. התערוכה מרכזת לראשונה מבחר עבודות אמנות שנוצרו לאורך השנים וקשורות בנושא ההתנתקות, חלקן לא הוצגו מעולם, וכן יצירות מהירות של אמני התערוכה המגיבים לאירועי השעה סביב השבר הנוכחי.

העגלה שלי
העגלה ריקה

נראה שטרם בחרת מוצר.