[vc_row margin_top="-20px"][vc_column][vc_single_image image="1125" img_size="medium" alignment="center"][vc_single_image image="1617" img_size="1000×900" alignment="center"][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width="1/6"][/vc_column][vc_column width="2/3"][vc_column_text]

סדנת כתיבת זכרונות

מנחה: אילת אסקוזידו

הסדנה תתקיים לאורך 12 מפגשים, בימי חמישי בבוקר בין 10:00-12:30 החל מה4.10.18

עלות: 1,530 ש"ח

סיפורי הזיכרונות מבעבעים ומבקשים לקבל ביטוי בעולם? אם התשובה היא כן – הסדנה מיועדת לך. לחובבי כתיבה ולמעוניינים להתנסות בה, הקדישו זמן לתהליך קסום של היזכרות, ובואו לפענח את הסיפור שלכם באמצעות כתיבה.

בעבודה קבוצתית מונחית ובמשימות אישיות, באמצעות תרגילים יצירתיים וטכניקות מעוררות כתיבה משוחררת – נסלול שבילים אל הזיכרון, נעלה על הכתב את הסיפורים שעדיין לא נכתבו. כל משתתף יתקדם בקצב שלו, ולכולם מובטח מסע פנימה והביתה, למחוזות רחוקים ואהובים, לתחנות בזמן. המשתתפים בסדנה יסיימו 12 מפגשים עם קובץ של סיפורים פרי עטם, אותם יוכלו לעבד בהמשך ולהוציאם לאור על פי רצונם. במהלך הסדנה נדון בדרכים השונות להפיקם ולהעבירם הלאה.

 

על המנחה:

אילת אסקוזידו: "את הביוגרפיה הראשונה כתבתי כי סקרן אותי לחזור לילדותם של אבי ושש אחיותיו, ולפענח את גרעין יחסיהם. מאז ערכתי כ-70 ספרים תיעודיים, הוצאתי לאור סיפורי חיים מגוונים ביותר, כל אחד יחיד ומיוחד. ראיינתי מאות נשים וגברים שפתחו בפניי את דלת ביתם ולבם, את אלבומי המשפחה, את ארכיוניה הפיזיים והווירטואליים, החשופים והמסווגים, ושהפקידו בידיי את מלאכת הרקמה העדינה של דמות מורשתם האישית, המשפחתית או הקהילתית. כל זאת בשעה שכולנו מודעים לכך שהסיפור יישאר כאן אחרינו, והאחריות על עיצוב הזיכרון גדולה.

בין המחויבות לעבר ולעתיד, קיים ההווה שבו מתרחש נס היצירה. בכל פעם מחדש אני נוכחת בתרומתם הרגשית העצומה של חשיפת הזיכרונות ואיחוי השברים לכדי סיפור בעל נוכחות, משמעות ורצף. בל נשכח, בכתיבה אוטוביוגרפית אדם שב אל ביתו, אל שורש הווייתו – מסע מציף, מומלץ לצאת אליו מצוידים בתמיכה ראויה. כאן יתרונה הגדול של קבוצה כותבת – מתגלים בה אחווה, הקשבה ושיח בעלי ערך רב. זו חממה מגֵנה ומצמיחה עם תנאי אמפתיה בטמפרטורה האידיאלית לאוורר מגירות, לעורר זיכרונות, לאפשר להם קול, צורה ואות ולשחרר."

 

אילת איסקוזידו

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width="1/6"][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_btn title="להרשמה" style="flat" shape="square" color="purple" size="lg" align="center" i_icon_fontawesome="fa fa-paper-plane-o" link="url:http%3A%2F%2Fuzg-jlm.org%2Fproduct%2F%D7%94%D7%A6%D7%98%D7%A8%D7%A4%D7%95%D7%AA-%D7%9C%D7%9E%D7%9B%D7%AA%D7%91%D7%94||" button_block="true" add_icon="true"][/vc_column][/vc_row]

איך אפשר לעזור?
מה שחשוב - בית אורי צבי 🛋️

הזמנה לוואטסאפ

הצטרפו לקבוצת העדכונים​!
קבוצת וואטסאפ שנועדה לעדכונים מהמתרחש בבית אורי צבי באופן שוטף, קולות קוראים, אירועים וסדנאות. 

הצטרפו אלינו!

קול קורא לתוכנית "הכור"

'הכור' הוא מרחב חדש לצמיחה אמנותית, מעבדה לפיתוח חיבורים בין האמנות העכשווית ועולם הרוח והמסורת היהודית. בית עבור גברים ונשים, המבקשים להתמקצע ולשכלל את שפת האמנות החזותית יחד עם מתן ביטוי לעולמם הרוחני ולזהותם התרבותית. 'הכור' הוא נקודת מפגש עבור כל מי ששותף למסע הזה: סטודנטים לאמנות ואמנים פעילים, לומדי תורה ואנשי תרבות – המבקשים לשאוב השראה ולהשתתף בפיתוח השיחה אודות חיבור העכשווי אל המסורת, והאוניברסלי מנקודת המבט של המקומי.

אורות דולקים

הקראת שירה ובמה פתוחה בנושא 'צמיחה'

10.9, כ"ד אלול | 20:00

ערב של מילים ואותיות, סערה ושלווה, חיבוק והכלה. בהנחיית אילת בוטשטיין

הרשמה לליינאפ עד 1.9 למייל reinafshi@gmail.com

האירוע ישודר בשידור חי בדף הפייסבוק של בית אורי צבי וראי נפשי

האירוע בשיתוף ראי נפשי

פסטיבל קולנוע קול קורא - רצוא

מועד סגירת הגשה 20/09/2023

לפסטיבל קולנוע רצוא 2# מחפשים סרטים העוסקים בחיפוש הא-לוהי והנשגב בחיי היומיום.

הפסטיבל יערך בחודש נובמבר, בבית אורי צבי ובקמפוס הירושלמי לאומניות

התערוכה 'שברים'

חורבן. התנתקות. משפט. 
כ"ח תמוז-כ"ח אלול, 17.7-14.9

ח"י שנים ל"התנתקות" והנה במפתיע השֵד הכתום של הזיכרון שב ומזנק מן הבקבוק בימים סוערים אלה סביב השיח הציבורי על הרפורמה במערכת המשפט. התערוכה מרכזת לראשונה מבחר עבודות אמנות שנוצרו לאורך השנים וקשורות בנושא ההתנתקות, חלקן לא הוצגו מעולם, וכן יצירות מהירות של אמני התערוכה המגיבים לאירועי השעה סביב השבר הנוכחי.

העגלה שלי
העגלה ריקה

נראה שטרם בחרת מוצר.