חברות וחברים, כותבות וכותבים יקרים

ברוכים הבאים למכתבה - בהרצה

הַמִּכְתָּבָה פועלת במסגרת 'בית אורי צבי' במטרה לאפשר סביבה תומכת לכותבים ויוצרים בירושלים, הרעיון נבע מההכרה בצורך בקורת גג ובית לקהילת היוצרים מעולם המילה הכתובה בירושלים. במהלך השנתיים האחרונות הוקמו כאן בבית אורי צבי קבוצות רבות של כתיבה ויצירה אשר הביאו עימן יצירות מקוריות ויפיפיות, ארועים איכותיים רבים וקהילה חיה ובועטת של יצירה כתובה ומדוברת.

בתמיכת גופים עירוניים שונים, בעזרת יוצרים פרטיים וקבוצות יוצרים ובשיתוף פעולה עם ארגונים ותיקים הפועלים  במרחב היצירה הירשלמי הקמנו בית ליצירה הכתובה.    

מי עושה מה?

מרחב עבודה ויצירה

במסגרת תכנית הפיילוט, בית אורי צבי בראש ובראשונה ישמש את הכותבים כמרחב עבודה פתוח המשרת אותם במהלך היומיום, במרחב זה ניתן לעבוד בעמדות אישיות או קבוצתיות על פי הצורך.

פיתוח יצירה והשראה

במטרה להבין טוב יותר את הצרכים של קהילת הכותבים הקמנו שלוש כיתות אמן מונחות במסגרת תכנית הרצה של המכתבה.  כיתות האמנים כוללות מנחה המוביל את הפן התוכני בו עוסקת הקבוצה, יחד עמו מלווה את הקבוצה איש צוות נוסף המתפקד כתומך כתיבה ועומד לרשות הכותבים בכל הקשור לפן המנהלתי \ הפקתי. 

בשלב ההרצה של פרוייקט המכתבה נקיים סדרה בת חודשיים וחצי אשר תשלב מפגשים פנים אל פנים בבית אורי צבי יחד עם הנחייה ועבודה קבוצתית על בסיס אנטרנטי. חשוב לנו מאד שלמשתתפים בתכנית ההרצה תהיה היכולת להשפיע ולעצב את התכנית העתידית ועל כן אנו מציגים לפניכם מודל סדנאי ורסטילי בעל יכולות התאמה והשתנות גבוהות.

למידע נוסף על כיתות האמן אשר יפתחו בקרוב יש לבחור:

%d7%aa%d7%95%d7%9d
%d7%99%d7%95%d7%a0%d7%aa%d7%9f
%d7%90%d7%9c%d7%99%d7%a2%d7%96

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!