%d7%9c%d7%95%d7%92%d7%95-%d7%94%d7%9e%d7%9b%d7%aa%d7%91%d7%94

על כתפי ענקים

12 מפגשים

אחת לשבוע בימי א' 

שעה 19:30 - 21:30 

פתיחת הסדנה תפורסם בקרוב

מחיר: 1530 ש״ח

_
 
כמאמר הפתגם הלטיני, בסדנה אנחנו נשב על כתפי ענקים-מגדולי הסופרים- ונרגל אחריהם באופן שיטתי: כיצד בונים דמויות כך שיתהלכו בעולם באופן משוחרר ואמין, מדוע דיאלוג הכרחי כל כך לבניית עלילה, אלו סוגי מספרים מחכים לנו מעבר לפינה ומדוע כדאי לחכות עם כתיבת הסיפור האוטוביוגרפי שלנו.
את עקרונות הריגול שלנו ניישם בתרגילי כתיבה וקריאה שיובילו אותנו לכתיבת סיפור קצר. 
_

על המנחה

גלית דהן קרליבך היא סופרת ויוצרת ירושלמית. פרסמה חמישה ספרים ושתי נובלות. סיפורים קצרים, מסות ושירים שלה מתפרסמים בעיתונות המקומית והבינלאומית. בין הפרסים בהם זכתה על יצירתה נמנים פרס ראש הממשלה (2014), פרס אקו"ם (2013), מלגת פולברייט להשתתפות בתכנית הכתיבה הבינלאומית באיווה (2016), מלגת פרדס מטעם הספריה הלאומית(2014). 
_

כּוֹתֶבֶת הַמִּכְתָּבִים

שֶׁל הַמּוֹשָׁב

כותבת המכתבים יודעת שמאחורי חזותם של האנשים הצבעוניים מסתתרים זוהמה ולכלוך. כותבת המכתבים יודעת הכול על הכול: על עשרים ושניים ניסיונות הגירושים של תגידי. על פרטי הסכסוך בין ברוך המעוקל לאוריאל ויזה. על הרעלת תנים ופיזורם בחצר של המעוקל בידי ויזה ועל גנבת הקז'קל בידי המעוקל. על פסי המסילה שמשה ברזלים גונב. על אהבתו המחורזת של השריף לרשל. על מחבוא ההרואין של דודא ליום פקודה, ועל זכייתו של מיכאל אלקיים בפרס התרגום הטוב לקטולוס.

כותבת המכתבים יודעת, למרות האגדה הרווחת, שלאיש במושב אין כספת, ובה מכתב החתום בטבעתו של המלך מוחמד החמישי.

כותבת המכתבים יודעת היטב שמאחורי כל פרלמנט מסתתרות כוונות, טקטיקות ואסטרטגיות: מי חומד את השדה הצפוני? ומי את הדרומי? כותבת המכתבים יודעת שמאחורי כל לוגם ערק חביב מסתתר מאפיונר וחומד שדות. על כותבת המכתבים מוטל חוק חיסיון מלא, והיא אינה יכולה להסגיר את הסודות של שכניה. כותבת המכתבים מקבלת בעיקר מכתבי דחייה.
(מתוך "סוּפה של אליס" שראה אור בהוצאת כנרת זמורה ביתן והיה מועמד ברשימה הארוכה לפרס ספיר)

אתר אינטרנט

www.gadac.co.il